El aletleriniz için güvenlik ipuçları

El aletleriniz için güvenlik ipuçları

El aletleriniz için güvenlik ipuçları

Aletlerimiz olmadan nerede olurduk hiç düşündünüz mü?. El ve elektrikli aletlerle güvenli bir şekilde çalışmak için 10 hızlı ve kolay ipucu vermek istiyoruz sizlere.
ALETLERİNİZİ MUHAKKAK KONTROL EDİN. Hasarlı veya kusurlu bir el aletini veya elektrikli aleti asla kontrolsüz çıkarmayın veya kullanmayın. Her kullanımdan önce ve sonra her zaman iyi çalışır durumda olduklarından emin olun kontrolü elden asla bırakmayın.
DOĞRU TAKIMI SEÇİN. Eldeki görev için doğru aracı kullandığınızdan emin olun. Unutmayın her iş için ayrı bir alet vardır bunu dikkatli belirleyin.
ALETLERİNİZİ OLDUĞU GİBİ BIRAKIN Elektrikli el aletlerinde asla korumaları çıkarmayın bırakın oldukları gibi kalsınlar  veya güvenlik cihazlarını devre dışı bırakmayın. Aletlerinizi boyamayın veya üzerini örtmeyin çünkü bu davranışınız çatlakları fark etmenizi engelleyebilir.
DİKKATLİ TUTUN. Aletler birer oyuncak değildir. Bir aleti asla bir iş arkadaşınıza doğru veya doğrudan ona atmayın veya fırlatmayın. Unutmayın bu aletler ile şaka yapılmaz  Bir aleti bir çalışma alanına getirmek için asla bir aleti indirmek veya kaldırmak için elektrik kablolarını kullanmayın.
MESAFENİZİ İYİ AYARLAYIN  El ve elektrikli aletlerle çalışırken, diğer nesnelerle veya iş arkadaşlarınızla temas etmeden güvenli bir şekilde çalışmak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun.
FİŞİ ÇIKARIN VE BAĞLANTISINI KESİN. Elektrikli el aletlerini kullanmadığınız zamanlarda, bıçak ve uçların değiştirilmesi veya bağlantı elemanlarının yüklenmesi gibi ayarlamalar yaparken fişe takılı bırakmayın. Hemen elektrikle bağlantısını kesin.
ÇALIŞMA ALANINIZI TEMİZ TUTUN. Dağınık bir zemin, el ve elektrikli aletlerle çalışırken son derece tehlikeli olabilen kazara takılmalara veya düşmelere neden olabilir. Her işte olduğu gibi çalışırken ve sonrasında çalışma alanını temizleyin bütün aletleri kaldırın yerlerine koyun.

Özbu Oto Çelik olarak Denizli'de hırdavat , civata , vida , kaynak makinaları ve bir çok elektrikli el aleti ve el aletleriyle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.